Zasady funkcjonowania Rady Fiskalnej

Zasady funkcjonowania Rady Fiskalnej

W wakacyjnym harmonogramie rządu nie widnieje zbyt wielu punktów. Aczkolwiek pozostało kilka priorytetowych, które muszą zostać wykonane. Wśród nich jest również zbudowanie Rady Fiskalnej. Czym trudnić się będzie instytucja? W jaki sposób będzie funkcjonować?

Na początek należy wyjaśnić, że kształtowanie Rady Fiskalnej to pomysł, który znajduje się w sejmie od prawie roku. Nadal jednak nie został przyjęty i wdrożony w życie. Na szczęście istnieją dokładne informacje dotyczące wykonywanych obowiązków.

Chodzi w pierwszej kolejności o profesjonalne kontrolowanie finansów państwowych, zahamowanie rosnącej dziury budżetowej, zlikwidowanie długu publicznego oraz napisanie wiarygodnych prognoz zysków i strat.

Zgodnie z wstępnymi ustaleniami Rada powinna składać się z 3 członków, którzy wskazywani będą kolejno przez prezydenta, prezesa Narodowego Banku Polskiego i Państwowej Akademii Nauk oraz wybierani przez posłów na podstawie głosowania. Oczywiście kandydatami będą tylko osoby inteligentne, z kwalifikacjami i z ogromną wiedzą na temat ekonomii i finansów.

Wedle ekspertów Rada Fiskalna to ciekawy pomysł i szansa na powrót płynności materialnej. Dzięki poradom najmądrzejszych możliwe będzie uformowanie realnego planu, który zredukuje niepożądane wydatki i umożliwi odzyskanie niedoborów.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Poprzedni Długowieczność jest super, ale nie dla portfela
Następny Komu przysługuje odprawa?

Może to Ci się spodoba

Finanse 0 Komentarz

Czym charakteryzuje się bezpodstawne wzbogacenie?

Zgodnie z obowiązującym w kraju prawem bezpodstawne wzbogacenie jest niedozwolone i odpowiednio karane. Dotyczy sytuacji, w których korzyści majątkowe osiąga się kosztem innych. Kiedy jeszcze mówić trzeba o bezpodstawnym wzbogaceniu?

Finanse 0 Komentarz

Czy małe firmy mają szansę na pożyczkę?

Poważna sytuacja ekonomiczna przedsiębiorstw to nic nowego. Część małych i średnich firm ma duże problemy z utrzymaniem płynności finansowej i nie może znaleźć gotówki na większe wydatki. zwykle właściciele wnioskują

Finanse 0 Komentarz

Słaby popyt i cięcia kosztów sprzyjają niskiej inflacji

Wskaźnik Przyszłej Inflacji (WPI), prognozujący z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem kierunek zmian cen towarów i usług konsumpcyjnych w kwietniu br. wzrósł o 0,7 punktu w stosunku do miesiąca ubiegłego. W ciągu ostatniego

Finanse 0 Komentarz

Czym jest dodatek zmianowy?

Zadaniem każdego kierownika jest wypłacanie pracownikom ustalonego wynagrodzenia oraz dodatków związanych z pełnieniem niestandardowych funkcji. W przypadku zrealizowania nietypowych zadań można oczekiwać na wyższą pensję. Wśród różnych dozwolonych premii warto

Finanse 0 Komentarz

Kiedy przysługuje zadośćuczynienie?

Zadośćuczynienie to zgodne z prawem usuwanie szkód o podłożu materialnym lub niematerialnym. Wysokość świadczenia oraz metody spłaty uzależnione są od jednostkowych przypadków. Kiedy można ubiegać się o przyznanie zadośćuczynienia? Najczęściej

Finanse 0 Komentarz

Jak zwiększyć swoje szanse na kredyt

Aby uzyskać kredyt hipoteczny trzeba spełnić kilka warunków. Dwa najważniejsze to posiadanie wkładu własnego oraz zdolności kredytowej. Wkład własny od przyszłego roku niestety wzrośnie z 5% do 10%. Na szczęście

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszy - dodaj komentarz!

Zostaw odpowiedź