Wszystko o kapitale rezerwowym

Wszystko o kapitale rezerwowym

Wiele firm i korporacji w kraju notuje poważne problemy finansowe. Nie powinien zatem dziwić fakt, że od niedawna popularne jest tworzenie kapitału rezerwowego. Ma uchronić działalność przed zbliżającą się upadłością lub załamaniem gospodarczym. Czy rzeczywiście warto pomyśleć o kapitale rezerwowym? W jakim celu jest tworzony?

Kapitał rezerwowy podstawie w ramach umowy spółki lub wstępnych ustaleń właściciela. Zazwyczaj środki pochodzą z zysków lub dobrowolnych wpłat wszystkich wspólników. Oczywiście warunki wpłacania środków (jednorazowa wpłata, częstotliwość, powody oraz termin wnoszenia środków) muszą zostać dokładnie ustalone i potwierdzone.

Niejednokrotnie kapitał rezerwowy przeznaczany jest na uregulowanie możliwych strat bilansowych, inwestowanie, nawiązywanie korzystnej współpracy lub inne czynności biegnące do poprawy sytuacji materialnej.

Prawem każdej spółki jest modyfikowanie ustaleń związanych z dopłatami. Oznacza to, że w chwili pogorszenia się sytuacji wpłaty będą podwyższane, a po poprawie obniżone.

red. Justyna Błahut
gazetapodatkowa.net

Poprzedni Jak wyglądają zarobki przedsiębiorców?
Następny Dla kogo kredyt technologiczny?

Może to Ci się spodoba

Finanse 1 Komentarz

Kiedy przedsiębiorstwo może starać się o kredyt?

Niepokojąca sytuacja finansowa przedsiębiorstw to nic nowego. Całe mnóstwo małych i średnich firm ma dość duże problemy z ustabilizowaniem płynności finansowej i nie może dać przyzwolenia na większe wydatki. Często

Wiadomości 0 Komentarz

Polacy nie chcą się zapożyczać na organizację świąt

Boże Narodzenie jest najbardziej lubianym przez Polaków świętem religijnym. Obchodzić je będzie w tym roku 94 proc. z nich. Na organizację świąt planują wydać średnio 820 zł. Zdecydowana większość pokryje wydatki z własnych oszczędności,

Finanse 0 Komentarz

Komu przysługuje odprawa?

Etat w strukturach samorządowych wymaga oczekiwanego wykształcenia oraz fundamentalnych umiejętności administracyjnych. Finalizuje się po zdobyciu odpowiednio długiego doświadczenia lub na skutek innych faktów. W jakim przypadku pracownik może uzyskać odprawę?

Finanse 0 Komentarz

Polskie firmy mogą liczyć na wsparcie państwa w ekspansji zagranicznej

Jak podaje Bank Gospodarstwa Krajowego, polskie firmy średnio co roku inwestują za granicą 3,5 mld euro. Jednak tylko 6 proc. inwestycji finansowane jest z lokalnych źródeł, czyli tych pozyskanych w danym kraju.

Finanse 0 Komentarz

Jak wyglądają zarobki przedsiębiorców?

Większość pracowników większych przedsiębiorstw i korporacji planuje założenie swojej działalności gospodarczej. Przyczyn takiego stanu jest kilka. Aczkolwiek zazwyczaj najbardziej doceniana jest niezależność decyzyjna i materialna. Jakie zyski osiąga zwykły przedsiębiorca?

Finanse 0 Komentarz

Fundusze: większe opłaty to mniejsze zyski

Opłaty związane z inwestycjami w fundusze mają duży wpływ na ostateczny wynik inwestycji. Ale części z nich można uniknąć, lub przynajmniej zmniejszyć. 4 proc. opłaty wstępnej za rozpoczęcie inwestycji to

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszy - dodaj komentarz!

Zostaw odpowiedź