Kto musi zachować tajemnicę skarbową?
Najważniejszym obowiązkiem urzędników administracyjnych jest zachowanie tajemnicy skarbowej. Musi być realizowana bez względu na wszystko i przekazywana tylko osobom do tego powołanym. Czym się wyróżnia? Kiedy musi być stosowana bezwzględnie?
Po pierwsze tajemnica skarbowa tyczy się wszystkich danych osobowych podatnika, dokumentacji przez niego wnoszonych oraz innych czynności wykorzystywanych w stosunku do jednostki. Są one udostępniane tylko stronom postępowania.
Oprócz tego należy zadbać o poufność w przypadku oglądania pism podatkowych, akt, dokumentów księgowych oraz wiadomości zdobytych przez urzędników skarbowych, funkcjonariuszy celnych oraz innych pracowników państwowych.
Warto wiedzieć, że tajemnica skarbowa dotyczy także studentów odbywających praktyki zawodowe oraz stażystów i osób postronnych (np. sprzątaczki). Aby prawa o realizowaniu tajemnicy były stosowane każdy pracownik musi złożyć właściwe przyrzeczenie, w którym wyraża zgodę na panujące zasady.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!
Może to Ci się spodoba
Czym charakteryzują się komórki wierzycielskie?
W odniesieniu do ustaleń Ministerstwa Finansów ze stycznia obecnego roku modyfikacjom uległo funkcjonowanie urzędów skarbowych. Weszła w życie 1 lipca i wciąż działa. Na czym polegają rewolucyjne ustalenia? Czy sprawdzają
1 Komentarz
Mirek
30 sierpnia, 13:29