Dlaczego sklep internetowy kupuje kasę fiskalną?

Dlaczego sklep internetowy kupuje kasę fiskalną?

W ciągu ostatnich kilku lat otwarto mnóstwo sklepów on-line. Sprzedają ciekawe przedmioty, szczególnie nieosiągalne na większą skalę lub niespotykane w Polsce. Kuszą niskimi cenami i szybko zdobywają oddanych klientów. Czy w związku z dużymi przychodami sklep internetowy powinien zaopatrzyć się kasę fiskalną?

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że wpływ na zainstalowanie kasy fiskalnej ma uzyskany w ciągu roku obrót. Oznacza to, że jeśli przedsiębiorca przekroczy 20 tys. zł przychodów w ciągu roku, wtedy zobowiązany jest zaopatrzyć się w urządzenie zapisujące wszystkie dokonane transakcje.

Oprócz tego istnieją branże, w których bez względu na obroty, należy założyć kasę fiskalną. Wśród nich wskazać trzeba sprzedawanie gazów, części oraz całych silników, przyczep, telewizorów, sprzętów fotograficznych oraz artykułów tytoniowych.

Warto jednak wiedzieć, że jeśli przedsiębiorstwo nie ma kasy fiskalnej musi w inny sposób kontrolować prowadzoną sprzedaż. Zwykle właściciele prowadzą ewidencję, w której zapisują transakcje lub posiadają historię przelewów w banku lub na poczcie.

Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.



-
* Wymagane

Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!

Poprzedni Jak przekazuje się okresową emeryturę kapitałową?
Następny Banki najlepsze dla firm

Może to Ci się spodoba

Handel alkoholem bez akcyzy opodatkowany CIT

Prowadzenie działalności zarobkowej w sposób zorganizowany i ciągły jest działalnością gospodarczą podlegającą przepisom prawa podatkowego, nawet jeśli działalność ta polega na sprzedaży alkoholu i papierosów bez akcyzy. Mężczyzna, który wraz

Przedsiębiorstwa będą mieć więcej czasu na przejście do Krajowego Systemu e-Faktur. MF proponuje lipiec przyszłego roku

Ministerstwo Finansów po konsultacjach z przedsiębiorcami, księgowymi i sektorem IT zdecydowało się na przesunięcie terminu obowiązku stosowania e-faktur. Wejdzie on w życie nie od początku 2024 roku, lecz w jego połowie. Dla firm to istotna

Kwestie kar i awarii budziły najwięcej wątpliwości przedsiębiorców co do ustawy o Krajowym Systemie e-Faktur

Potencjalne kary finansowe i sposób postępowania na wypadek awarii Krajowego Systemu e-Faktur – te dwie kwestie okazały się dla przedsiębiorców najbardziej wątpliwe w trakcie konsultacji projektu nowelizacji ustawy o VAT, którego celem jest wprowadzenie KSeF. – Nowy

VAT a wartość aportu

Wyznaczenie wartości świadczenia niepieniężnego wnoszonego do kapitału zakładowego spółki to czynność, która może nastręczyć pewnych problemów, szczególnie gdy świadczenie to będzie stanowiło podstawę opodatkowania VAT. Kwestią dyskusyjną jest uznawanie wartości

Odwrotne obciążenie – obowiązki stron transakcji

Zasadą jest, że obowiązek rozliczenia się z podatku VAT przypisany jest sprzedawcy. Nabywca  reguluje należność wraz z podatkiem, a pieniądze z tytułu VAT na konto urzędu skarbowego przekazuje wystawca paragonu

Rząd uszczelnia ściągalność podatku VAT

Resort finansów systematycznie pracuje nad zatykaniem kolejnych luk w podatku VAT. ZIPSEE „Cyfrowa Polska” wskazuje jednak, że rządowe inicjatywy nie obejmują wszystkich ważnych obszarów, jak chociażby obłożenia odwróconym VAT-em obrotu twardymi dyskami.

2 komentarze

  1. Maciej90
    01 sierpnia, 01:26 Odpowiedz
    Podejrzewam, że większość tych sklepów internetowych przekracza obrót 20.000 złotych w ciągu roku, więc będą musieli zakupić te kasy.
  2. Anna
    01 sierpnia, 16:58 Odpowiedz
    Wydaje mi się, że nawet przy mniejszych obrotach taka kasa jest bardzo przydatna. Oczywiście nadal można wszystkie transakcje zapisywać na poczcie, ale wszelkie rachunki są dodatkowym zabezpieczeniem (oczywiście w przypadku wszelkich nieprawidłowości).

Zostaw odpowiedź