Czy porady prawne w sieci są rzetelne?

Czy porady prawne w sieci są rzetelne?

Każdy, kto korzystał w ostatnim czasie z pomocy prawnej wie, jak drogie jest wynajęcie adwokata lub wizyta u polecanego i zaufanego radcy prawnego. W związku z tym nie może szokować fakt, że tyle osób znajduje pomoc w internecie. Czy informacje znalezione w sieci są prawdziwe? Czy można ufać wirtualnym poradom?

Obecnie funkcjonuje co najmniej kilka stron internetowych oraz forów, gdzie użytkownicy wymieniają się wiedzą i spostrzeżeniami. Część dzieli się własnymi przeżyciami, inni sami znaleźli odpowiedź w kodeksach i ustawach.

Trzeba jednak mieć świadomość, że nikt nie kontroluje kompetencji i kwalifikacji doradców. Zdarzają się specjaliści ze świata prawniczego, aczkolwiek to rzadkość. Przeważają laicy lub tacy, którzy informacje zdobywają na własną rękę (czytają książki, wykorzystują internet).

Dużo bardziej bezpieczną i pewną metodą otrzymywania z pomocy prawnej jest umówienie się na spotkanie z prawnikiem. To uwiarygadnia profesjonalizm, sumienność oraz zapewnienie, że wszystkie informacje będą zgodne z prawem. Należy być gotowym na poważne wydatki, ponieważ w bardziej zawiłych sprawach nie skończy się na jednorazowej konsultacji.

red. Justyna Błahut
gazetapodatkowa.net

Poprzedni Kto bierze kredyt odnawialny?
Następny Czym charakteryzuje się kredyt technologiczny?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Komentarz

Kodeks pracy wymaga zmian. Potrzebne jest wsparcie dla firm rodzinnych i promowanie etatów

Kodeks pracy nie odpowiada na dzisiejsze potrzeby rynku – ocenia Jacek Męcina z Rady Dialogu Społecznego. Konieczne jest uproszczenie regulacji oraz doprecyzowanie przepisów dotyczących czasu pracy i zawierania umów o pracę. Kodeks powinien wspierać mniejsze

Wiadomości 0 Komentarz

Klauzula przeciw unikaniu opodatkowania – czym jest i jak się przed nią bronić

Zmieniona w 2016 r. Ordynacja podatkowa zawiera dział dodatkowy poświęcony przeciwdziałania unikaniu opodatkowania. Nowe przepisy weszły w życie 15 lipca br. Dlaczego powstała klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania i czy zniechęci

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszy - dodaj komentarz!

Zostaw odpowiedź