Błędy, które popełniasz szukając pracy
Wysłałeś już setki CV i napisałeś tyle samo listów motywacyjnych? Odpowiedziałeś na niemal każde ogłoszenie o pracy choć trochę związane z Twoimi zainteresowaniami? Jesteś sfrustrowany, bo Twój telefon nadal milczy, a Twoje aplikacje odbijają się jedynie głuchym echem? Zastanawiasz się, co robisz źle? Jeśli tak – przeczytaj ten tekst. Prezentujemy najczęściej popełniane przez poszukujących pracy błędy oraz sposoby na ich unikanie.
1. Szukasz, ale właściwie nie wiesz, czego
Wiele osób poszukujących zatrudnienia rozpoczyna swój dzień od wejścia na portal prezentujący oferty pracy lub przejrzenia zamówionego newslettera. To dobry pomysł, o ile wiesz, czego szukasz – o ile skonkretyzowałeś swoje cele zawodowe. Większość osób, które mają problem to te, które odpowiadają na oferty pracodawców bez jakiejkolwiek refleksji – klikając w niemal każde ogłoszenie choć w niewielkim procencie zgodne z posiadanymi kompetencjami czy zainteresowaniami. Jeżeli impulsem do wysłania odpowiedzi na ofertę jest dla Ciebie wyłącznie dobra lokalizacja firmy potencjalnego pracodawcy – popełniasz duży błąd i tracisz czas. Odpowiadać powinieneś wyłącznie na oferty pracy, które:
- są dla Ciebie naprawdę interesujące – pobudzają Twoją wyobraźnię i przynajmniej „na oko” brzmią atrakcyjnie,
- są adekwatne do posiadanych przez Ciebie umiejętności i kompetencji – jeśli jesteś np. pracodawca wymaga 5-letniego doświadczenia w branży, a Ty jesteś świeżo upieczonym absolwentem, Twoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną są praktycznie zerowe.
Dlatego też zdecydowanie lepszym pomysłem jest odpowiadanie na mniejszą ilość ogłoszeń, ale takich, które realnie pasują tak do Twoich zainteresowań, jak też do obecnego doświadczenia i wykształcenia. Zanim zatem wyślesz aplikację, starannie przeczytaj wymagania pracodawcy i przygotuj swoje CV oraz list motywacyjny tak, by najlepiej odpowiedzieć na tę konkretną ofertę. To Ci się opłaci.
2. Nie rozwijasz się
Jeżeli marzysz o tym, by w przyszłości zajmować wysokie stanowisko w branży marzeń, nie możesz stać w miejscu. Kariera zawodowa to ciężka praca. By sprostać oczekiwaniom pracodawcy oraz sprawdzić się na etacie, który wiąże się z dużą odpowiedzialnością i wymaga wiedzy specjalistycznej… musisz ją zdobyć. Zastanów się, co możesz zrobić, by zbliżyć się do stanowiska marzeń – sprawdź, czego pracodawca wymaga np. od dyrektora sprzedaży, starszego programisty czy dyrektora placówki bankowej. A potem zacznij działać – wybierz się na kurs językowy, zapisz się na studia podyplomowe i odbywaj szkolenia, które będą kolejnymi argumentami dla pracodawcy.
3. Nie doceniasz stażów i praktyk
Staże oraz praktyki mogą być bardzo dużą szansą dla tych, którzy rozpoczynają swoją drogę zawodową. Dobrze wybrane praktyki studenckie, czy też absolwencki płatny staż pomogą rozpocząć zdobyć Ci cenne doświadczenie i zagwarantują pewny start tuż po ukończeniu studiów. Dlatego też zamiast szukać łatwego sposobu na pieczątkę w indeksie, znajdź płatne praktyki u prestiżowego pracodawcy i naucz się na niego czegoś więcej niż przygotowywania kawy czy biegania z korespondencją. Interesujące praktyki oraz płatne staże znaleźć można na nowoczesnych portalach pracy skierowanych do osób ambitnych – dostęp do nich uzyskać można np. rejestrując się bezpłatnie w serwisie isivi.pl.
4. Nie wykorzystujesz potencjału portali pracy
Jeśli szukać pracy, to przez Internet. Zgodnie z tą maksymą postępuje większość z nas. Ale to nie wszystko. Warto bowiem pamiętać o tym, że portal pracy portalowi pracy nierówny. Możesz postawić na te największe, gdzie skumulowanych jest dziesiątki tysięcy ogłoszeń lub też wybrać taki, w którym oferty są dobierane do Ciebie. We wspomnianym przed chwilą serwisie isivi.pl prezentowane są oferty staży, praktyk oraz etatów o wysokim współczynniku dopasowania do kandydata, a więc takie, na które odpowiedź daje realne szanse na zaproszenie od pracodawcy. Poza tym serwis zawsze informuje o zakończonym procesie rekrutacji i zapewnia szereg wskazówek, które pozwalają zaprogramować ścieżkę kariery zawodowej na sukces. I właśnie z takich narzędzi internetowych warto korzystać, chcąc krok po kroku zmierzać ku pracy marzeń.
Jeśli poszukujesz informacji w zakresie finansowania przedsiębiorstw lub obniżenia kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to napisz. Postaramy się skutecznie doradzić i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Dziękujemy za zainteresowanie finansowaniem działalności! Nasz konsultant skontaktuje się tak szybko, jak to tylko będzie możliwe!
Może to Ci się spodoba
Przybywa inwestycji w nieruchomości komercyjne w Polsce
Rośnie zainteresowanie nieruchomościami komercyjnymi w Polsce. Po rekordowym 2015 roku wciąż utrzymuje się dynamiczny rozwój. Całkowity wolumen inwestycji w nieruchomości komercyjne w pierwszej połowie 2016 roku przekroczył 2 mld euro, co oznacza 2,5-krotny
Oprogramowanie Outbound Call Center dla sprzedaży
Podstawowym celem outbound call center jest dokonanie sprzedaży telefonicznej do istniejących klientów. Na przykład, odnawianie, cross-selling, pre-selling i zimnych połączeń do potencjalnych klientów. Dlatego większość z tych typów call center
Nawet 11 mld zł mogą odzyskać Polacy pracujący w 6 krajach UE z nadpłaconego podatku
Polacy pracujący za granicą mają coraz większą świadomość, że mogą odzyskać nadpłacone przez ich pracodawców podatki. Mimo to do odzyskania pozostaje niebagatelna kwota 11 mld zł – wyliczyła Grupa Euro-Tax.pl dla 6
Content Marketing a inne formy marketingu
Content marketing, jako reklama internetowa, prezentuje wyjątkowo innowacyjne podejście do kwestii promocji, jednak ma on też wiele cech wspólnych z innymi formami marketingu, które znamy już od dość dawna. Czy
Kto zobowiązany jest do płacenia podatku leśnego?
Dwadzieścia trzy lata temu, na mocy odpowiedniej ustawy, wcielono w życie podatek leśny. Oprócz tego opisano zasady w temacie składanych opłat oraz możliwe odstępstwa. Kogo przede wszystkim dotyczy podatek? Kiedy
Moda to dobra inwestycja
Według Polskiej Rady Centrów Handlowych w naszym kraju funkcjonuje ponad 440 centrów i galerii handlowych. Potencjał sektora modowego dostrzegają inwestorzy. Tylko w pierwszych trzech kwartałach 2014 r. polski rynek wzbogacił
5 komentarzy
minion
05 sierpnia, 15:24wiola
06 sierpnia, 17:37mania
29 grudnia, 18:58darek
09 stycznia, 09:30aniś
02 lutego, 15:44