Kiedy wdraża się strategie dumpingowe?
Każda korporacja ma spersonalizowaną taktykę rozwoju i kreowania miejsca na rynku. Niejednokrotnie stosuje się dość kontrowersyjne metody, które nie przynoszą gwarancji na powodzenie. Wśród nich jest dumping, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Czym się charakteryzuje? Dlaczego właściciele decyduje się na niego tak często?
Po pierwsze warto wspomnieć, że dumping stosują firmy handlowe. Proponują swoje towary w cenach, które nie rekompensują nawet kosztów produkcji lub eksportują produkty za granicę, jednak nie sprzedają ich w kraju.
Wyodrębnić można trzy podstawowe strategie dumpingowe. Najbardziej znany jest dumping sporadyczny, który dotyczy sprzedawania towarów po niskiej cenie ze względu na brak klientów, wzmożonego popytu za granicą lub aby uzyskać zwrot kosztów przechowywania. Mniej znany, jednak dużo bardziej niebezpieczny, jest dumping łupieżczy, który ma doprowadzić do opanowania rynku i usunięcia konkurencji. Najrzadziej spotkać można dumping stały, czyli zbywanie produktów jedynie za granicą.
Właściciele powinni wiedzieć, że dumping w Polsce jest nielegalny i szczegółowo opisany w przepisach sprzed 20 lat. Jest synonimem braku szacunku konkurencji i nieuczciwego zwalczania oponentów biznesowych.
red. Justyna Błahut
gazetapodatkowa.net
0 Komentarzy
Brak komentarzy!
Możesz być pierwszy - dodaj komentarz!