Dlaczego firmy stosują praktyki dumpingowe?

Dlaczego firmy stosują praktyki dumpingowe?

Każda firma ma własną taktykę rozwoju i kreowania pozycji na rynku. Czasami wybiera się dość ryzykowne metody, które nie dają gwarancji sukcesu. Wśród nich znajduje dumping, który cieszy się coraz większą popularnością. Czym się charakteryzuje? Dlaczego przedsiębiorstwa wybierają go tak często?

Na początku warto wyjaśnić, że dumping wdrażają firmy handlowe. Proponują asortyment w cenach, które nie rekompensują nawet kosztów produkcji lub sprzedają produkty poza granicami, ale nie udostępniają ich w kraju.

Wskazać można trzy podstawowe strategie dumpingowe. Najbardziej popularny jest dumping sporadyczny, który charakteryzuje się sprzedażą towarów w bardzo niskiej cenie z powodu braku zainteresowania, dużego popytu za granicą lub aby otrzymać zwrot kosztów magazynowania. Mniej znany, ale stanowiący większe zagrożenie, jest dumping łupieżczy, który ma doprowadzić do przejęcia rynku i usunięcia konkurencji. Najrzadziej spotkać można dumping stały, czyli sprzedawanie produktów tylko za granicą.

Przedsiębiorcy muszą pamiętać, że dumping w Polsce jest zabroniony i dokładnie opisany w ustawie sprzed 20 lat. Jest objawem dyskryminacji konkurencji i drastycznego zwalczania rywali na rynku.

red. Justyna Błahut
gazetapodatkowa.net

Poprzedni Wszystko o umowach forfaitingowych
Następny W jakim celu wprowadza się controlling?

Może to Ci się spodoba

Finanse 0 Komentarz

Czym jest dumping?

Każde przedsiębiorstwo posiada indywidualną strategię rozwoju i budowania pozycji na rynku. Czasami wybiera się dość kontrowersyjne metody, które gwarantują sukcesu. Wśród wielu znajduje się dumping, który cieszy się coraz większą

Finanse 0 Komentarz

Zasiłek chorobowy dla przedsiębiorcy

Każdy przedsiębiorca zobowiązany jest do odprowadzania składek na ubezpieczenie zdrowotne i chorobowe. Sprawa opłacania ubezpieczenia chorobowego jest ich własną decyzją. Gdy jednak postawi na to, w przypadku choroby może liczyć

Finanse 0 Komentarz

Wszystko o koncie dewizowym

Od jakiegoś czasu bardzo popularne w Polsce stało się konto dewizowe, które ułatwia życie wielu klientom banku. Skierowane jest do osób, które korzystają z obcej waluty, aby regulować długi lub

Finanse 0 Komentarz

Polskie firmy mogą liczyć na wsparcie państwa w ekspansji zagranicznej

Jak podaje Bank Gospodarstwa Krajowego, polskie firmy średnio co roku inwestują za granicą 3,5 mld euro. Jednak tylko 6 proc. inwestycji finansowane jest z lokalnych źródeł, czyli tych pozyskanych w danym kraju.

Finanse 0 Komentarz

Dlaczego nie każda firma uzyska kredyt?

Kiepska sytuacja materialna przedsiębiorstw to już nie nowość. Wiele małych i średnich firm ma poważne problemy z utrzymaniem płynności pieniężnej i nie może sobie pozwolić na większe wydatki. Często właściciele

Finanse 0 Komentarz

Czym charakteryzuje się gwarancja de minimis?

Od roku istnieje w Polsce tzw. gwarancja de minimis. Mogą z niej skorzystać przedsiębiorcy, jeśli chcą zaciągnąć kredyt. Na jakich zasadach to się odbywa? Czy rządowy pomysł rzeczywiście pomaga kredytobiorcom?

0 Komentarzy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszy - dodaj komentarz!

Zostaw odpowiedź