Aktualizacja przepisów dla europejskich przedsiębiorców
Aktualnie firmy otwierające swoją działalność powinny respektować prawa i przepisy krajowe oraz wytyczne i ustalenia UE. Okazuje się, że ilość ustaw jest tak dużo, że tak naprawdę niemożliwe jest opanowanie wszystkich i zastosowanie we własnym biznesie. Jakie ulepszenia szykuje Komisja Europejska, aby uprościć funkcjonowanie małych firm?
W związku z przyrostem małych interesów na obszarze europejskim UE chce usunąć wiele przestarzałych i szkodliwych przepisów. Ułatwi to życie właścicielom oraz kontrole i inspekcje. Podstawowym celem jest złagodzenie prawa oraz zmniejszenie formalności do minimum.
Zgodnie z badaniami prowadzonymi wśród europejskich przedsiębiorców większość problemów stwarza otrzymanie pozwoleń, rejestracje, limity, zarządzanie odpadami oraz przyjęcie kadry pracowniczej.
Procesy rynkowe staną się więc punktem wyjścia do prac nad wprowadzeniem nowych praw. Ewentualne uwagi, wątpliwości oraz sugestie może składać każdy, bez względu na siedzibę swojej firmy oraz profil działalności.
red. Justyna Błahut
gazetapodatkowa.net
Może to Ci się spodoba
Czym charakteryzuje się bezpodstawne wzbogacenie?
Zgodnie z obowiązującym w kraju prawem bezpodstawne wzbogacenie jest niedozwolone i odpowiednio karane. Dotyczy sytuacji, w których korzyści majątkowe osiąga się kosztem innych. Kiedy jeszcze mówić trzeba o bezpodstawnym wzbogaceniu?
Rośnie liczba oszustw w sektorze finansowym i ubezpieczeniach
Wzrasta skala nadużyć w bankowości i ubezpieczeniach. W ubiegłym roku aż 63 proc. instytucji finansowych zetknęło się z próbą wyłudzenia pieniędzy za pomocą skradzionego lub sfałszowanego dowodu tożsamości. Z drugiej strony rośnie też kreatywność
Media społecznościowe to miejsce najgorętszych dyskusji o bankach i oszczędzaniu
Internauci chętnie dyskutują w sieci o oszczędnościach. W I kwartale tego roku w mediach społecznościowych pojawiło się blisko 90 proc. wszystkich wzmianek o bankach – wynika z badania IMM. Klienci radzą, czasami dają gotowe rozwiązania.
Dlaczego obowiązują opłaty produktowe?
Przystąpienie do Unii Europejskiej to dla przedsiębiorców całe mnóstwo zmian. Wzrosła edukacja, głównie w sprawie zanieczyszczenia przyrody i poruszono kwestie związane z ekologią. Nie może zatem zaskakiwać fakt, że ustanowiono
Od lutego nie zapłacimy kartą w internecie
Komisja Nadzoru Finansowego dała bankom czas do końca stycznia na wprowadzenie systemów mających chronić klientów przed kradzieżą pieniędzy. Już teraz wiemy, że nie wszystkie z nich zdążą z wdrożeniami. Czy
Czym charakteryzuje się lokata strukturyzowana?
Wiele osób korzysta z produktów bankowych, aby usprawnić oszczędzanie. Ułatwiają one całą procedurę i dają szansę na generowanie zysków. Wśród różnych propozycji warte uwagi są lokaty strukturyzowane. Czy rzeczywiście warto
0 Komentarzy
Brak komentarzy!
Możesz być pierwszy - dodaj komentarz!